A.d. „Biletomaty w Markach?(…)”

Na prośbę Tomasza Paciorka publikuję komentarz, który chciał zamieścić pod artykułem „Biletomaty w Markach? Proponujemy lokalizację”. Niestety tradycyjnie możliwość komentowania jest zablokowana. Wpis Tomka Paciorka, może nie jest niesamowicie ważny dla tematu, ale wnosi do niego pewne – myślę, że ciekawe – informację. Jego miejsce jest jednak pod właściwym artykułem, a nie jako oddzielny post, z czego doskonalę sobie zdaje sprawę.

Funkcja „blokowania komentarzy” jest potrzebna, ponieważ mogę sobie wyobrazić pewną grupę wpisów, pod którymi komentarze są zbędne, jednak czynienie z niej zasady utrudnia prowadzenie dyskusji. Napisałem już w tym temacie maila do administracji serwisu.

M. Szczepanowski

*

*KOMENTARZ*
O biletomatach w Markach pisałem na łamach Kuriera Mareckiego:
„Biletomat” (Kurier Marecki Nr 7, wrzesień 2012 r.)
http://www.marki.net.pl/pliki/2012/10/Kurier_009.pdf
„Czy będzie biletomat przy Urzędzie?” (Kurier Marecki Nr 14, kwiecień 2013 r.)
http://www.marki.net.pl/pliki/2013/04/kurier-druk.pdf

Już wtedy Urząd Miasta proponował ZTM następujące lokalizacje:
Okolice przystanku przy ul. Sosnowej,
Okolice przystanku przy ul. Szkolnej,
Okolice przystanku przy ul. Dużej,
Okolice przystanku przy ul. Małachowskiego,
Okolice przystanku przy ul. Rejtana (po stronie Urzędu). Jednakże w odniesieniu do tego miejsca został wniesiony sprzeciw właścicieli kiosku przy Urzędzie. Sprzeciw był rozpatrywany przez radnych miasta Marki na jednej z sesji.

Właściciel biletomatów, tj. Mennica Polska musi być pewna wyboru właściwych lokalizacji. Np. teren powinien być objęty stałym monitoringiem. Jeśli biletomat ma być ustawiony w pasie drogi to zgodę na montaż maszyny musi wyrazić GDDKiA. Nie jest też tani montaż takiego urządzenia. Inwestor oczekuje od Urzędu Miasta partycypacji w kosztach.
Na dzień dzisiejszy nie zostały podpisane wiążące umowy dotyczące montażu biletomatów
w wymienionych wcześniej lokalizacjach.

Tomasz Paciorek

*

Od siebie dodam, że warto przeczytać też post na ten temat opublikowany przez Pawła Jaczewskiego: http://www.marki.net.pl/bedzie-biletomat-w-markach-25802

M.Sz.

Komentarze: 2

  1. Marko pisze:

    Biletomatu NIE BĘDZIE bo radni przejęli się bardzo losem kioskarki spod urzędu, zapominając o setkach osób którym biletomat ułatwił by życie… No cóż, jakie miasto takie i radnych priorytety…

    Ja proponuję od razu skasować kilka kursów 718 w porannym szczycie, bo kierowcy prywatnych linii chcieli by więcej zarabiać…

  2. Z tego co się orientuję to temat nie upadł z powodu sprzeciwu. Z zaproponowanych przez UM lokalizacji miały zostać wybrane dwie. Początkowo faworytami były przystanki Szkolna i Rejtana, po sprzeciwie zamiast Rejtana miał powstać biletomat przy przystanku Pustelnik zamiast Rejtana.

    To też nie było tak, że UM sam z siebie wymyślił temat, tylko w tamtym okresie ZTM (o czym zresztą pisał Paweł Jaczewski) planował większą akcje. Łącznie miało powstać ponad 200 biletomatów. Nie wiem jak ta akcja się skończyła.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 65, generowano: 0,560s)