Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Wernisaż Gabrieli Czarneckiej pt.”Wycinanka świąteczna”

GALERIA Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego
zaprasza w niedzielę 4.XII.2016 o godz. 17.00
na wernisaż wystawy
pt. „WYCINANKA NA ŚWIĘTA” autorstwa GABRIELI CZARNECKIEJ

W programie:
KONCERT KOLĘD
polskich i z różnych stron świata;
Wystąpią: studenci Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina (projekt „Panem pro anima”) w składzie: Eugeniusz Barkow-altówka, Roman Asipchuk-wiolonczela, Jahor Letkowski-gitara, Wojciech Urbanowski-śpiew.

Wstęp wolny. Zapraszamy!!!

Gabriela Czarnecka wycinanką interesuje się od dziecka. Stworzyła własną autorską koronkową wycinankę z uwzględnieniem motywów ludowych. Z niezwykłą precyzją tworzy swoje-koronki-z papieru czy kartonu, bez żadnych szablonów czy rysunku. Tworzy je w trakcie cięcia-jak sama mówi: „Wyrzucam to co mi w danej wycinance jest niepotrzebne”.

W tym zakresie współpracuje ze Skansenem w Kuligowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jadowie-prowadząc między innymi warsztaty z wycinanki dla dzieci i dorosłych.

Gabriela Czarnecka to również malarka. Malarstwem interesuje się od 1994-od tego czasu systematycznie uczestniczy w wielu plenerach malarskich (w tym międzynarodowych)-na których doskonali swój warsztat malarski.

Preferuje malarstwo suchą pastelą-szczególnie pejzaże, kwiaty i martwą naturę o różnej tematyce np.: kuchennej, szkolnej, muzycznej (instrumenty) itp. Podobne tematy maluje techniką olejną.

Dotychczasowe wystawy-indywidualne: w Wołominie i Szczawnie Zdroju oraz liczne poplenerowe wystawy zbiorowe w: Międzyzdrojach, Rzeszowie, Unieściu, Darłowie, Poznaniu, Kołobrzegu, Polańczyku, Pile, Jadowie, Długosiodle, Opatowie, Zamościu, Granowie, Chrzęsnem, Korczynie w wystawie Międzynarodowej Police ART 2010 w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

  • Wiceprezes Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie i członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Marynistów Polskich z siedzibą w Warszawie.
  • Działacz społeczny-Rzecznik Praw Dziecka w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci (z siedzibą w MDK w Wołominie).
  • Działa w Stowarzyszeniu Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury w Wołominie, gdzie prowadzi również warsztaty dla dzieci takie choćby jak popularne już „Weekendy z babcią”.
  • Członek stowarzyszenia SILESIA AK ART, zrzeszającego artystów zajmujących się : malarstwem, grafiką, rysunkiem, fotografią, rzeźbą czy pirografią.

Na wystawie w Markach zaprezentuje obok wystawy świątecznej wycinanki kolorowe i charakterystyczne dla niej, cieszące oko wielkoformatowe wycinanki jednokolorowe, często wykorzystywane obecnie do dekoracji wnętrz.

Więcej o Gabrieli Czarneckiej w artykule: http://kurpioskie.designedbymi.pl/gabriela-czarnecka-wolomin-gm-wolomin

Zapraszamy!!!

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,547s)