9 GP w szachach zakończone

Zakończyła się IX edycja Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach. Ostatni, czwarty turniej tego cyklu odbył się w sobotę 18.04.2009 w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce. Imprezę otworzył Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego Ryszard Węsierski, gospodarzy reprezentował Dyrektor OSiR Robert Smoderek.

W turnieju wzięło udział 26 zawodników, chyba najmniej w 9-letniej historii GP. Czyżby szachy straciły swą popularność? Czyżby nie było w naszym powiecie więcej szachistów? Miejmy nadzieję, że to chwilowy kryzys i za rok jubileuszowy X GP zgromadzi więcej zawodników.

Turniej, jak wszystkie dotychczasowe przeprowadzony był bardzo sprawnie, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a zawodnicy włożyli w grę maksimum wysiłku. A efektem wielogodzinnych zmagań były zasłużone zwycięstwa.

Najpierw podsumowano Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka. Puchary, dyplomy i nagrody z rąk gospodarzy OSiR otrzymali najlepsi. W kategorii do lat 16 zwyciężył Jarosław Gołąb przed Karolem Boguckim (obaj z Zielonki) i Piotrem Krzeszewskim (Cegielnia). Wśród dorosłych najlepszy był Witold Rogulski (Zielonka), drugi Jarosław Sowiński (Zielonka), trzecie miejsce wywalczył Robert Krasiewicz (Marki).


Po czterech turniejach sędziowie zliczyli wszystkie punkty i wyłonili najlepszych szachistów IX GP. Puchary i nagrody osobiście wręczył zwycięzcom Starosta Ryszard Węsierski. Nie było niespodzianek. Po czterech turniejach w kategorii do lat 16 zwycięstwo zasłużenie wywalczył Jarek Gołąb przed Piotrem Krzeszewskim i Karolem Boguckim. Dyplomy za IV i V miejsce wraz z drobnymi upominkami otrzymali Bartosz Siedlecki i Maksymilian Wierzba.

W kat. open wygrał cykl GP Witold Rogulski, drugi był Robert Krasiewicz, trzeci Marek Kośny. Kolejne miejsca, a zarazem dyplomy i upominki stały się udziałem Jarosława Sowińskiego i Miłosza Sieradzkiego.

W obu turniejach – zielonkowskim i ogólnym GP wyróżniono upominkami najmłodszego zawodnika (Nikodem Wojtczak 6-latek z Zielonki) i seniora zawodów Ryszarda Tomczyka z Wołomina.

Po wręczeniu nagród Starosta Węsierski podziękował zawodnikom i organizatorom, zamknął imprezę wyrażając nadzieję na spotkanie na X GP w większym gronie.

Elżbieta Suchecka

Odnośniki:
- http://grandprix.ovh.org – Oficjalna Strona GP
- Galeria Zdjęć z zakończenia GP

Galeria

Komentarze: 1

  1. Tomek Mądry pisze:

    Kiedy następne Grandprix? ^^

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,556s)