Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Polacy ratujący Żydów. Wywiad z mieszkańcem Marek -Arturem Rytel-Andrianikiem.

Zapraszamy do lektury ostatniego numeru powiatowego czasopisma -„fakty.wwl”. Szczególnie polecamy  wywiad z Arturem Rytel-Andrianikiem. Tematem rozmowy jest upamiętnianie bohaterskich postaw Polaków w czasie Holocaustu. Pan Artur Rytel-Andrianik jest również członkiem Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”.

Aby przeczytać artykuł kliknij TUTAJ

Zamieszczamy również krótką notkę biograficzną. 

Artur Rytel-Andrianik -prezes Fundacji „Righteous for the World”, której działalność skupia się wokół postaw Polaków ratujących ludność żydowską w czasie II wojny światowej. Ponadto jest koordynatorem ogólnopolskiego projektu badawczego poświęconego zagadnieniu Holokaustu. Zarówno jego zainteresowania jak i zobowiązania zawodowe skupiają się na rejestrowaniu relacji świadków historii i tworzeniu materiałów audio i wideo niezbędnych dla zrozumienia historii najnowszej naszej Ojczyzny. Członek Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”. Mieszka w Markach, wraz z żoną wychowuje dwie córki.

Współautor artykułu: „Księża i Żydzi w Warszawie”, Idziemy nr 30 (411), 28 lipca 2013 r. oraz publikacji w serwisie Zenit.org: I cattolici che salvarono gil ebrei in Polonia Warszawa 11 czerwca 2014, http://www.zenit.org/it/articles/i-cattolici-che-salvarono-gli-ebrei-in-polonia

Artur Rytel-Andrianik

Komentarze: 2

  1. Jacunio88 pisze:

    A ja się pytam kiedy zniknie słup stojący na ulicy Granicznej. To było główne hasło p. Artura i powodu dla którego na niego zagłosowałem.

  2. Artur Rytel-Andrianik pisze:

    Dziękuję za to pytanie. Rozmawiałem z p. Burmistrzem Jackiem Orychem w tej kwestii. Sprawa dotyczy dwóch słupów. W jednym przypadku jest łatwiej, ponieważ grunt na którym stoi słup należy do Gminy, drugi zaś jest na prywatnym gruncie i tu może być problem, chyba że będzie możliwość przeniesienia jego na drugą stronę ulicy. W tym tygodniu złożę stosowne pismo do Pana Burmistrza, aby można było rozpocząć procedurę usunięcia lub przesunięcia słupów zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców. Chodzi tu o zaangażowanie Urzędu Miasta w rozmowy z właściwym rejonem energetycznym, w naszym przypadku w Legionowie. Pan Burmistrz wyraził chęć wszelkiej pomocy w tej sprawie. Korzystając z okazji, chcę poinformować, że złożony przeze mnie w styczniu wniosek o zamontowanie lamp na ostatnim odcinku nieoświetlonej ulicy Ks. I. Skorupki został przyjęty pozytywnie. Wszyscy radni głosowali „za”. Z tego miejsca chciałbym podziękować Radzie Miasta Marki w imieniu mieszkańców ulicy Ks. I. Skorupki.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 76, generowano: 0,563s)