718, 738 oraz 805 tylko do Wileńskiego

Od dnia dzisiejszego znaczne zmiany w organizacji komunikacji miejskiej w okolicach Dworca Wileńskiego.

Szczegóły w dalszej części wiadomości.

Linie 718, 738 oraz 805 zakończą trasę na Dworcu Wileńskim (na wysokości centrum handlowego), a potem będzie możliwość przesiadki w inne, jadące do metra, linie. Zmiany są spowodowane zamknięciem skrzyżowania przy placu Wileńskim.

Szczegóły pod tym linkiem: http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=781&c=100&l=1

Komentarze: 3

 1. Justyna S pisze:

  a co powiecie na te gigantyczne korki pomiędzy szkolną a m1?!
  czy takich rzeczy nie można robić w nocy?! przecież ludzie jeźdżą do pracy ?!

 2. Moim zdaniem problem leży gdzie indziej. Jak widać prace trwały 2 dni, więc trzeba to było robić nie tylko w nocy, ale też w dzień. Czas robót też był dobry – weekend w wakacje, dziwi mnie kto wydał pozwolenie na zamknięcie dwóch pasów jednocześnie na drodze krajowej, a ponadto kto kontroluje robotników na tej drodze. Jechałem w piątek i w sobotę i za każdym razem od Rejtana do M1 jechałem z zegarkiem w ręku jechałem 35 minut. I za każdym razem mniej więcej 70% obecnych tam robotników nie pracowało, a „naradzało się między sobą”. Kto na coś takiego pozwala? Niestety w naszym kraju to standard. Można by było ułożyć kolejne prawo Murphiego specjalnie dla Polski, brzmiało by ono:
  Im większa budowa, tym mniej robotników obecnych na budowie pracuje.
  W takiej sytuacji człowiek chce zrobić to, co Michael Douglas w filmie „Upadek”.

 3. Dodam też, że linie odjeżdżające z Wileńskiego były już 20 minut opóźnione, gdy ruszały. I to nie w ciągu dnia, tylko wieczorem. W sobotę 718 miało odjechać z Wileńskiego o 20:48.
  W praktyce ruszyliśmy o 21:10 czyli o godzinie o której miało już odjechać następne 738.
  Potem kierowca jechał jak szalony do Marek i niwelował opóźnienie, o jakiejkolwiek przerwie na pętli nie było mowy.
  Niestety: żyjemy w Polsce i czasy, w których ktoś zacznie karać za takie zachowanie zarówno robotników, jak i osobę, która wydała pozwolenie na zamknięcie dwóch pasów jednocześnie jeszcze długo przed nami.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 49, generowano: 0,585s)