Udało się!

Właśnie zadebiutowało nowe oznakowanie alei Piłsudskiego. Zgodnie z zapowiedziami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na głównej arterii komunikacyjnej miasta, pojawiły znaki B-26 oznaczające zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe. Mimo obaw niektórych internautów, nowe przepisy są respektowane przez zdecydowaną większość kierowców TIR-ów. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększyła się przepustowość lewego pasa ruchu dla samochodów osobowych.

Cieszę się, że nasza inicjatywa na rzecz zmniejszenia natężenia ruchu samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto Marki  spowodowała wprowadzenie nowego oznakowania.  Dzięki temu, może choć trochę, upłynni się ruch na alei Piłsudskiego do czasu …

wybudowania obwodnicy Marek…

Sylwia Matusiak

Radna Powiatu Wołomińskiego

Zobacz także:

TIR-y przestaną paraliżować Marki- wszystko gotowe!

Będzie łatwiej na alei Piłsudskiego

Zakaz wyprzedzania dla TIR-ów

Marki przeciwko tirom!

Stop dla tirów przejeżdżających przez Marki!

 

 

Galeria

Komentarze: 3

 1. Mieszkaniec pisze:

  Pani Sylwio gratuluję, ale też proszę pomyśleć o BUSPASACH w Markach. Autobusy wloką się wolniej niż przejeżdżający obok rowerzyści… Obawiam się, że kolejka tir’ów na prawym pasie nie poprawi już i tak tragicznie długiego czasu dojazdu do Warszawy.

  No i oczywiście znaki to nie wszystko, przydałyby się jakieś patrole czy kamery/radary które będą te nowe oznakowanie egzekwować.

 2. Ada pisze:

  No i super,przynajmniej to!

 3. Student pisze:

  No właśnie, a co z autobusami…

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,593s)