4 medale UKS Struga na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Dąbki 2018

Szeroka, piękna plaża z drobnym, jasnym piaskiem przesypującym się między palcami gołych stóp… Szum fal rytmicznie i niezmordowanie usiłujących sięgnąć jak najdalej w głąb lądu… Wilgotne, ale jednocześnie lekkie i ożywcze powietrze dające natychmiastową ulgę przemęczonym płucom i delikatna bryza delikatnie owiewająca odsłoniętą skórę…

Tak, tak… Znamy, wiemy, i już tęsknimy :) Warcabiści mają szczęście, że akurat w tak urokliwym miejscu organizowane są co roku ogólnopolskie, duże turnieje warcabowe. 6 czerwca 2018 ponad 160 zawodników z całej Polski stawiło się w Dąbkach, aby zagrać w XXV Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach stupolowych.

Nasz klub reprezentowało 5 drużyn:

   Krystan Jóśk, Bartek Jóśk i Krzyś Brajczewski w kategorii C8
   Natalka Waś i Ada Koszewska w kategorii D10
   Michał Muzaj, Mateusz Muzaj i Szymon Repelowicz w kategorii C10
   Agata Orłów, Julia Chalaba i Zuzia Klimek w kategorii D13
   Kuba Broma, Kacper Waś i Klaudia Adamczyk w kategorii C16

Mistrzostwa trwały aż 4 dni. Młodsze kategorie wiekowe rozegrały po 7 rund, więc zawodnicy znaleźli czas na codzienne poszukiwania bursztynów, sprawdzanie temperatury i słoności wody morskiej, a nawet podjęli próbę wykopania tunelu ‚do tego kraju gdzie chodzą do góry nogami’. Starsze kategorie wiekowe grały po 9 rund, a ponieważ ci zawodnicy doskonale wiedzieli jaka jest stawka Turnieju, to partie rozplanowane mieli na znacznie dłuższy czas (nawet kilka godzin) i wszystkie siły poświęcili na ‚rozgryzanie’ swoich rywali. Na szczęście wolne wieczory również naszej młodzieży pozwoliły cieszyć się ciepłym piaskiem, nadmorskim wietrzykiem i urokliwymi zachodami słońca.

Drużyna juniorów do lat 8 po przegraniu pierwszej rundy bardzo równo i pewnie wygrywała każdą kolejną i ostatecznie chłopcy uplasowali się na drugim, srebrnym miejscu.

Srebrny medal wywalczyła drużyna juniorów do lat 16 – tutaj już wcześniej wiedzieliśmy, że będzie ostra rywalizacja o podium. Ostatecznie nasi zawodnicy ustąpili pola tylko jednemu klubowi i wrócili do domów ze srebrnymi medalami.

Kolejny srebrny medal zdobyła drużyna juniorek do lat 13 – tutaj dziewczyny zapewniły nam dużą dawkę emocji i dopiero wyniki ostatniej rundy zadecydowały o zdobytym miejscu.

III miejsce i brązowy medal zdobyła drużyna juniorów do lat 10. Chłopcy ukończyli turniej z 5 wygranymi, 1 przegraną i 1 zremisowaną rundą.

Piąta marecka drużyna walcząca w kategorii juniorek do lat 10 uplasowała się na 8 miejscu. Nasze młode zawodniczki przeżyły trudne, sportowe rozczarowanie… Oj, nie było łatwo opiekunom patrzeć na zawiedzione buzie naszych warcabistek… Dziewczynki, przeczytajcie słówko od Pani Sylwii Dęgi-Zamrzyckiej – warcabistki, trenerki, działaczki, organizatorki wielu wspaniałych turniejów, Dyrektor Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Dąbkach:

,,Sport to nie tylko puchary, medale i dyplomy. Sport pomaga w pokonywaniu własnych słabości, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności, systematyczności i pokory. Sport to zwycięstwa, ale również dzielnie zniesione porażki. Pamiętając o tym, dziękuję wszystkim warcabistom, którzy godnie reprezentowali swoje kluby w XXV Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych po raz jedenasty w Dąbkach – Gmina Darłowo. P.S. Mam nadzieję… do zobaczenia w przyszłym roku”

To co, drodzy warcabiści? Gramy dalej, prawda?

Po przekroczeniu leśnego pasa szumiących sosen porastających piaszczyste wydmy nagle znajdujemy się w zupełnie innej krainie. Bezkresny horyzont daje odpoczynek oczom, szum morza zabiera ze sobą zmartwione myśli… Wiatr, piasek, woda i słońce miękkim dotykiem pieszczą skórę, szum morza zabiera ze sobą zmartwione myśli i odpycha daleko warcabowe ‚nieszczęścia’.

Do zobaczenia w Dąbkach :)

Monika Adamczyk

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,580s)