3,4 mln złotych z województwa na budowę ulicy Głównej (Marki) i Dworkowej (Kobyłka)

Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski oraz wicestarosta Adam Łossan podpisali dziś umowę z Województwem Mazowieckim na dofinansowanie z budżetu województwa budowy ulic Głównej w Markach i Dworkowej w Kobyłce! Powiat pozyskał na podstawie tej umowy aż 3,4 miliona złotych. Koszt inwestycji to 5,7 miliona złotych.

W ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa ulic Dworkowej i Głównej na odcinku prawie 1100 metrów wraz z budową chodnika oraz modernizacją skrzyżowania. Powiat Wołomiński wnioskując o dofinansowanie zwrócił uwagę na dynamiczne zmiany w układzie komunikacyjnym obszaru powiatu wołomińskiego: wzrost liczby inwestycji mieszkaniowych oraz dynamiczne zwiększenie liczby miejsc pracy.  Ciąg drogowy Dworkowa-Główna będzie stanowić bezpośredni dojazd do wiaduktu nad drogą krajową S8 oraz będzie stanowił  dojazd do drogi wojewódzkiej 631. Przebudowana droga pozwoli mieszkańcom i przedsiębiorcom z terenu Kobyłki, Marek, Wołomina i Zielonki ominięcie zurbanizowanego rejonu i skrócenie czasu dojazdu pomiędzy tymi miejscowościami i Warszawą.  Przebudowana droga pozwoli mieszkańcom i przedsiębiorcom z terenu Kobyłki, Marek, Wołomina i Zielonki ominięcie zurbanizowanego rejonu i skrócenie czasu dojazdu pomiędzy tymi miejscowościami i Warszawą. Zmodernizowana droga będzie wyposażona w elementy ruchu zwiększające bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i rowerzystów oraz kierowców. Plan zakłada zakończenie inwestycji do 30 listopada 2018 roku.
Otrzymane przez Powiat Wołomiński środki pochodzą z programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,537s)