Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Rajd motocyklowy do Górek Kampinoskich

Szanowni Państwo,

w dn. 27 kwietnia 2019 r. sekcja motocyklowa Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA na zaproszenie radnej powiatu zachodniego - Anny Wieszczyckiej uczestniczyła w Rajdzie Powstania Styczniowego w Górkach Kampinoskich. Rajd ten jest swego rodzaju hołdem, który oddajemy Powstańcom Styczniowym 1863 r.

W tym roku za wkład w organizację obchodów w Górkach Kampinoskich oraz uczestnictwo w Rajdzie Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga otrzymało specjalne wyróżnienie w postaci książki pt.: „Współczesne wojsko Polskie” z dedykacją od wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego – Piotra Glińskiego oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Wojciecha Skurkiewicza.

Książka ze specjalną dedykacją dla członów Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga

W Górkach Kampinoskich sekcję motocyklową Stowarzyszenia MPS godnie reprezentowali (na zdjęciu od lewej): Krzysztof Banaś, Andrzej Szafrański i Przemysław Suchodolski.

Motocykliści złożyli również wieniec i imieniu senatora RP Jana Żaryna, który osobiście nie mógł dotrzeć na spotkanie.

Krzysztof Banaś składa wieniec w imieniu senatora RP – Jana Żaryna. Górki Kampinoskie 2019 r.

Rajd Kampinoski śladami Powstańców Styczniowych wpisuje się w coroczne wydarzenie upamiętniające stracenie młodzieży powstańczej w Górkach Kampinoskich przy Sośnie Powstańczej 1863 r. i był zorganizowany już po raz siódmy. Resztki oddziału mjr Remiszewskiego, po bitwie w Budach Zaborowskich 14 kwietnia 1863 r., zostały rozbite w potyczkach pod Górkami Kampinoskimi i Starą Dąbrową. Powstańcy byli wyłapywani przez kozaków i bez sądu wieszani na sośnie, stojącej na skraju wsi.

Sosna Powstańcza, na której kozacy wieszali złapanych Powstańców. Sosna runęła w 1984 r. Jak mówią mieszkańcy okolicznych wsi runęła, bo nie mogła już dalej dźwigać ciężaru tragicznej historii.

Udział sekcji motocyklowej Stowarzyszenia MPS w uroczystościach w Górkach Kampinoskich stał się już niemal tradycją. Dziękujemy za zaproszenie Pani Annie Wieszczyckiej – radnej powiatu zachodniego oraz Panu Łukaszowi Kudlickiemu – szefowi gabinetu politycznego, Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji RP.

Do zobaczenia za rok.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 56, generowano: 0,558s)