Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Adam Walny na scenie MOK

PODWODNE MARIONETKI – TEATR LALEK DLA DOROSŁYCH
Nikt w taki sposób nie opowiedział historii duńskiego księcia

Adam Walny jest jednym z najbardziej oryginalnych twórców teatralnych w Polsce. Aktor, scenograf, reżyser, pedagog teatru, konstruktor lalek i masek. Tworzy niezwykły świat, ożywia przedmioty, czerpie z wielu stylów i tradycji. Używa lalek również poza sceną: w edukacji, terapii (Lalka z duszą) oraz sztuce performance. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją snycerz oraz Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii Teatru Lalek. W 1999 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy). Zdobył kilkadziesiąt nagród, m.in. pierwszą nagrodę na VI Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy.

„Hamlet – zemsta bogów” to spektakl inspirowany dramatem Szekspira, ale jego forma jest niezwykła i odbiega nie tylko od tradycji teatru elżbietańskiego, ale też od poszukiwań typowych dla współczesnego teatru. Lalki z japońskiego teatru bunraku i marionetki tworzą dwór zanurzony w ogromnych akwariach. Zużyjemy 600 litrów wody, ale mamy nadzieję, że pozostaną niezapomniane wrażenia.

Zapraszamy 20 października o godz.19.00.

bilety 10 zł do nabycia w sekretariacie MOK i na www.ewejsciowki.pl
rezerwacja miejsc tel. 22 781 14 06 do 19 października

 

 

 

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,579s)