Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

„Kolacja dla darczyńcy” ponownie na deskach dawnej sceny teatralnej w Markach. Zapraszamy.

Szanowni Państwo,

22 października 2017 r. w 100-lecie głównych obchodów jubileuszowych parafii św. Izydora Oracza w Markach, aktorzy amatorzy ze Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”, wystawili sztukę teatralną pt.: KOLACJA  DLA DARCZYŃCY, czyli jak ks. Jakub Dąbrowski kościół w Markach budował wg  scenariusza Bogusławy SieroszewskiejKLIKNIJ TUTAJ

Sztuka oparta na faktach historycznych spodobała się mieszkańcom Marek i wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom zapraszamy bardzo serdecznie na powtórkę przedstawienia, które odbędzie się na deskach dawnej sceny teatralnej w Domu Katolickim 10 grudnia 2017 r. w niedzielę o godz. 13.15 - bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12:00.

Tuż przed samym spektaklem wystąpią dla Państwa dzieci z przedszkola „Dziecięcy Raj” z Marek i zaśpiewają piosenkę – przyszły hymn Marek, który zaczyna się następującymi słowami: Marki- Pustelnik-Struga- trójmiastem moim jest. Tu płynie rzeka Długa i Czarna ma swój bieg (…)

Zaś bezpośrednio po przedstawieniu odbędzie się wigilijne spotkanie opłatkowe z przybyłymi na spektakl mieszkańcami i poczęstunek.

Jednocześnie informujemy, że data powtórki przedstawienia, tj. 10 grudnia 2017 r. nie została wybrana przypadkowo, albowiem dokładnie w tym dniu, 118 lat temu, odprawiono w kościele pierwszą Mszę Św.

Zapraszamy Wszystkich Państwa bardzo serdecznie

OBSADA:

ks. Jakub Dąbrowski - Artur Rytel-Andrianik,

 

Flora Briggs - Bogusława Sieroszewska,

 

John Briggs - Zbigniew Paciorek,

Alfred Briggs - Tomasz Paciorek,

 

Augusta Briggs - Agnieszka Szafrańska,

hrabia Maksymilian Małachowski - Robert Mielczarek,

 

hrabina Augusta Małachowska - Anna Grochowska,

Szlomo Halber - Marcin Tuźnik,

gosposia Jadzia - Grażyna Kurek

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,613s)