Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

100 rocznica odzyskania Niepodległości

Zapraszamy na mareckie obchody – w MOK oraz przy pomniku.

„Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski. Dzięki zmianom, które nastąpiły w skutek świetnych zwycięstw armij sprzymierzonych – wznowienie niepodległości i suwerenności Polski staje się odtąd faktem dokonanym” – tak brzmią słowa listopadowej depeszy nadanej przez Józefa Piłsudskiego m.in. do prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz władz brytyjskich, francuskich, niemieckich, włoskich i japońskich.

11 listopada będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.  Z tej okazji zapraszamy Państwa na uroczystości, które odbędą się w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (MOK) oraz przy Pomniku X Powieszonych.

Nasze obchody tradycyjnie zaczniemy w MOK. O godz. 15.00 będziemy prezentować Bohaterów Niepodległej oraz wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Tę część obchodów poprowadzi Agnieszka Lużyńska. Następnie zaprosimy Państwa na wernisaż wystawy „100 lat Historii Mody – 100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce” (więcej na ten temat pisaliśmy w miejskim biuletynie na str. 14). Zwieńczeniem spotkania w MOK będzie słodki poczęstunek („Urodzinowy tort dla Niepodległej”).

O godz. 18.00 rozpoczną się obchody pod Pomnikiem X Powieszonych. Pół godziny później zaprosimy Państwa na defiladę Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza. O 19.00 rocznicowe spotkanie zakończy pokaz ogniowy z pirotechniką oraz poczęstunek wojskową grochówką na miejskim targowisku.

Zapraszamy!

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,530s)