’100 lat Niepodległej’ – warcaby na IV Festiwalu dla Myślących

Po 123 latach zaborów naznaczonych walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Również warcabiści włączyli się w działania zwiększające świadomość na tematy związane z odzyskaniem i odbudową naszego państwa – w ramach IV Festiwalu dla Myślących zorganizowaliśmy 2 turnieje warcabów stupolowych pod wspólną nazwą 100 lat Niepodległej.
Turniej A o nazwie Pasjonaci zaplanowany został jako rywalizacja dla zawodników z większym doświadczeniem warcabowym, natomiast turniej B Entuzjaści – dla osób początkujących w tej dyscyplinie sportu.

W sobotę 07.04.2018 w gościnnych progach CLVI LO przy Łazienkach Królewskich w Warszawie w turniejach 100 lat Niepodległej do rywalizacji przystąpili warcabiści o zróżnicowanym doświadczeniu warcabowym – zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Organizator przygotował dla triumfatorów puchary oraz medale, każdy z zawodników otrzymał nagrodę rzeczową. Dodatkową nagrodą specjalną dla zwycięzcy turnieju Entuzjaści był zestaw patriotyczny z dużą flagą państwową. Wszyscy spędziliśmy wartościowo i rozwijająco czas podczas rywalizacji nad warcabnicami, a oznaczenie turniejów skłoniło nas do rozważań na temat naszej wspólnej ojczyzny, wychowania w duchu państwowości oraz współczesnego patriotyzmu.

Ideą Festiwalu dla Myślących jest łączenie różnych dyscyplin, więc równocześnie z turniejami warcabowymi odbywał się turniej scrabble, turniej szachowy, rywalizacja par w brydżu oraz turniej speedcubingu.
Każdy z zawodników i gości festiwalu dodatkowo mógł wziąć udział w konkursie układania puzzli na czas. Oczywiście chętnych nie brakowało, ale przekonaliśmy się że to wcale nie jest takie proste jak nam się wydawało :)

Monika Adamczyk

Galeria zdjęć
Strona festiwalu

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,605s)